Hai Bui Ngoc

 

Wielokrotny złoty medalista Chen Tai Chi

Mistrz Europy w Tai Chi Chuan

Hai Bui Ngoc – Ukończył chińska Akademię Wu Shu. Jest wybitnym znawcą ponad trzydziestu stylów chińskich sztuk walki. Naucza m.in. Tai Chi Chuan, stylu Chen i Yang oraz form z różnymi rodzajami broni, takimi jak: miecz, szabla, kij, wachlarz bojowy. Uczy również kung-fu Wu Shu, styli północnych i południowych, formy: Małpy z kijem, Pijanego Mistrza, Orła, Modliszki, Bagua, Xing-yi quan oraz form z bronią (miecz, podwójny miecz, kij, szabla, łańcuch, linka z ciężarkiem, włócznia, halabarda, wachlarze bojowe, mieczohaki, san jie gun – chińskie nunchako ).

Nam jest również aktorem teatralnym i filmowym. Występuje w sztukach w teatrze Buffo oraz w teatrze Ludowym w Krakowie. Grał role drugoplanowe w wielu serialach i filmach fabularnych oraz współpracował z telewizją przy realizacji reportaży na temat kultury azjatyckiej i dokumentów autobigraficznych. Przygotowuje również choreografie do spektakli i pokazów sztuk walki.

W 2016 roku w Wydawnictwie Czarne ukazała się książka biograficzna opisująca niezwykłe losy Nama „Niech żyje Nam. Historia mistrza„.