Mistrz NAM

Hai Bui Ngoc

Wielokrotny złoty medalista Chen Tai Chi

Mistrz Europy Tai Chi Chuan

Mistrz Nam Hai Bui Ngoc ukończył chińską Akademię Wu Shu. Jest wybitnym znawcą ponad trzydziestu stylów chińskich sztuk walki. Naucza m.in. Tai Chi Chuan, stylu Chen, Yang, Wu oraz Sun, form z różnymi rodzajami broni, takimi jak: miecz, szabla, kij, wachlarz bojowy. Uczy również kung-fu Wu Shu, styli północnych i południowych, formy: Małpy z kijem, Pijanego Mistrza, Orła, Modliszki, Bagua, Xing-yi quan oraz form z bronią (miecz, podwójny miecz, kij, szabla, łańcuch, linka z ciężarkiem, włócznia, halabarda, wachlarze bojowe, mieczohaki, san jie gun – chińskie nunchako ).

Nam jest również aktorem teatralnym i filmowym. Występuje w sztukach w teatrze Buffo oraz w teatrze Ludowym w Krakowie. Grał role drugoplanowe w wielu serialach i filmach fabularnych oraz współpracował z telewizją przy realizacji reportaży na temat kultury azjatyckiej i dokumentów biograficznych. Przygotowuje również choreografie do spektakli i pokazów sztuk walki.

W 2016 roku w Wydawnictwie Czarne ukazała się książka opisująca niezwykłe losy Nama „Niech żyje Nam. Historia mistrza” autorstwa Julii Hamery.

Więcej o Tai Chi

Obejrzyj wideo z treningu mistrza Nama i dowiedz się więcej o kung-fu Wu Shu