MISTRZ NAM

HAI BUI NGOC
NAM

Wielokrotny złoty medalista Francji.
Mistrz Europy w Tai Chi Chuan w 1995 roku.

Hai Bui Ngoc - Nam rozpoczął praktykowanie chińskiego kung fu Wu Shu i Tai Chi Chuan w wieku dziewięciu lat w Wietnamie. Ukończył chińska Akademię Wu Shu. W 1975 roku przyjechał do Polski na studia i jednocześnie rozpoczął nauczanie wschodnich sztuk walki, najpierw w Gdańsku, a następnie w Warszawie. W 1982 roku wyjechał do Francji i otworzył włąsną szkołę w Nicei. Tam, biorąc udział w turnejach Wu Shu i Tai Chi Chuan, został wielokrotnym mistrzem Francji i Europy.

1992 - na Mistrzostwach Wu Shu w Paryżu zdobył złoty medal za formy walki w stylu południowym - Nan Chuan, srebrny medal za formę z szablą i brązowy medal za formę z włócznią.

1993 - zdobył na Mistrzostwach Francji dwa złote medale za formę w stylu orła i za formę z mieczem oraz srebrny medal za formę z kijem.

1994 - w konkursie europejskim Wu Shu w Saint Maxime zdobył 1 miejsce za formę w stylu południowym. Na mistrzostwach Francji w Paryżu zdobył złoty medal za formę w stylu małpy z kijem i srebrny medal za formę w stylu pijanego z mieczem. W konkursie Wu Shu w Paryżu zdobył srebrny medal za formę z cepem.

1995 - kolejny złoty medal na Mistrzostwach Francji w Paryżu za Tai Chi Chuan.

17 grudnia 1995 roku został Mistrzem Europy
w stylu Tai Chi chuan chen
na Mistrzostwach Europy Wu Shu (chińskiej sztuki walki) w Paryżu.

Odkąd wrócił do Warszawy w 1996 roku, prowadzi własną szkołę chińskich sztuk walki. Jest wybitnym znawcą ponad trzydziestu stylów tej sztuki. W 2002 roku Szkoła Nama weszła w skład Polskiego Związku Wu Shu, wtedy też zmieniła nazwę na Stowarzyszenie Chińskich Sztuk Walki Nama.


Nam jest również aktorem teatralnym i filmowym. Występuje w sztukach w teatrze Buffo oraz w teatrze Ludowym w Krakowie. Grał role drugoplanowe w wielu serialach i filmach fabularnych oraz współpracował z telewizją przy realizacji reportarzy na temat kultury azjatyckiej i dokumentów autobigraficznych. Przygotowuje również choreografie do spektakli i pokazów sztuk walki.
W 2016 roku ukazała się książka biograficzna opisująca niezwykłe losy Nama "Niech żyje Nam. Historia Mistrza".

Wywiad z Namem

galeria zdjęć >