ZOFIA LELEK

Współtworzy razem z Namem Szkołę, prowadzi treningi w grupach początkujących, organizuje obozy letnie oraz pokazy sztuk walki. Tai Chi ćwiczy od ponad trzynastu lat.

Wieloletnia trenerka, medalistka na Mistrzostwach Polski Wu Shu w 2017 roku oraz na zawodach o puchar Polski Tai Chi w 2007 r. Praktykuje Tai Chi Chuan, formy z mieczem oraz z wachlarzem oraz style Chen i Bagua. Trenowała kung-fu Wu Shu, zgłębia również tajniki tańca z wachlarzami bojowymi, który łączy dynamikę i precyzję wschodnich sztuk walki oraz ekspresję tańca współczesnego. Występowała w wielu pokazach tańca i sztuk walki oraz w performensie "Persona" w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie (2013).

Absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W 2015 roku obroniła dyplom z malarstwa, który jest próbą zapisu ruchu Tai Chi tuszem na papierze w skali naturalnej, co dokumentuje krótki film video. Fascynuje ją sztuka Dalekiego Wschodu oraz malarstwo tuszem w tradycji japońskiej. W ramach studiów ukończyła specjalizację z projektowania przestrzeni filmowej i kostiumu na Wydziale Scenografii. Absolwentka Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim.